League Cup-Havertz dává Chelsea penaltový kop ze Southamptonu

V 19:45 26. místního času ve Spojeném království začala soutěž o čtvrté kolo Anglického ligového poháru sezóny 2021/22. Chelsea doma vyřadila Southampton celkovým skóre 5:4 v penaltovém rozstřelu. Obě strany remizovaly 1:1 v 90 minutách a Havertz skóroval, Adams vyrovnal. V penaltovém rozstřelu minuli Walcott a Smalley a Chelsea vyhrála 4:3. Fanoušci nadšeně tleskali v Chelsea dresy.

Tuchel střídá 6 lidí, hrají Kepa, Thrall, Saul, Alonso, Ziyech a Barkley. Ve 44. minutě zahrál Ziyech rohový kop a Havertz vyrazil do pravého dolního rohu před malým pokutovým územím. Southampton ve 47. minutě vyrovnal, Valery přihrál, střelu Walkera-Peterse z pravé strany pokutového území chtě nechtě vyrazil Kepa, před brankovou čárou snadno přidal do sítě Adams, 1:1. Fotbalové dresy

Penaltový rozstřel. V prvním kole se Armstrong a Alonso trefili 1-1; ve druhém kole Walcott trefil levou tyč a Mount poté penaltu a byl zachráněn Fosterem, 1-1; ve třetím kole skórovali postupně Sean -Lang a Odoi 2-2; ve 4. kole Smalley střílel vysoko, Chilville skóroval, 2-3; v 5. kole penalizovali Romeu a James jeden po druhém 3-4.

Chelsea (3-4-2-1): 1- Kepa; 24-James, 14-Chaloba, 31-Saar; 20-Odoi, 8-Kovačič, 17-Saul, 3- Alonso; 22- Ziyech (67', 19-Mount), 18-Barkley (67', 21-Chileville); 29-Havertz